• Matematická olympiáda Z9

• 26.1.2022 súťažilo našich 6 žiakov z Kvarty a 1 z 1.BA v okresnom kole matematickej olympiády.  V kategórii Z9 obsadil 3.miesto Daniel Sebastián Panáček z Kvarty s 15 bodmi. Danielovi gratulujeme a ostatným ďakujeme za reprezentáciu školy.

• 32. ročnik Olympiády v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 13.1. 2022 sa on-line formou konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Úspešnými riešiteľmi sa stali títo študenti našej školy:

Veronika Putišová (kvarta) - v kategórii 1B

Oliver Turok Heteš (sexta) - v kategórii 2A

Ema Hirschnerová (4.A) - v kategórii 2B

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Školský časopis

• A zase sa k nám priblížil.... vianočný čas - plný nádejí a očakávaní. Čo len zase tento rok dostaneme?

Každý niečo -   lásku svojej rodiny,  pocit radosti zo stretnutí, darčeky. Pripomenieme si čaro vianočných rozprávok, vôňu stromčeka, vianočnú hudby, silu modlitieb a krásu spomienok.

Poďme si teda aj my z Hubenky rozbaliť naše vzájomné darčeky - básne a príbehy, ktoré sme pretkali našou fantáziou, nápadmi, pocitmi, vedomosťami a snami.

Otvorte si náš školský časopis.

• Vianočná pohľadnica

• Triedy príma a sekunda sa zapojili do facebookovej výzvy pána ministra školstva Branislava Grohlinga na zhotovenie oficiálnej vianočnej pohľadnice pre ministerstvo školstva. Ako odpoveď sme obdržali poďakovanie a malé darčeky. Teší nás aj to, že naše výtvory spríjemnia život ľuďom v domove dôchodcov.

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - ŠKOLSKÉ KOLO

• V novembri, už tradične, prebehlo na našom gymnáziu školské kolo olympiády v anglickom jazyku.

O súťaž bol veľký záujem. Súťažiaci absolvovali písomný test a traja najlepší v každej kategórii aj ústnu časť. Do vyšších kôl nakoniec postúpili títo študenti: Ela Mokošová (sekunda), Veronika Putišová (kvarta), Oliver Turok Heteš (sexta), Ema Hirschnerová (4.A), Šimon Ondrej Luknár (2.A), Paulína Polonyová (3. BA).

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a postupujúcim prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

• 1.BA v Univerzitnej knižnici

• V mesiaci október 2021 sa trieda 1.BA zúčastnila, workshopu na témy: školský systém v USAmožnosti štúdijných pobytov v USA, organizovaného American Spaces Bratislava, Fulbrightovou komisiou a Univerzitnou knižnicou v Bratislave. Vrámci programu žiaci tiež absolvovali prehliadku Univerzitnej knižnice zameranú na anglickú literatúru.

• Egypt očami detí

• V októbri sa žiačky sekundy Denisa Bajanová, Simona Baranová, Lívia Turoková Hetešová a Natália Loyová zúčastnili celosvetovej výtvarnej súťaže Egypt očami detí, Súťažili v kategóriách- ručne robená hračka a Egypt. Súťaž zorganizovalo Oddelenie zahraničných vzťahov Ministerstva kultúry Egyptskej republiky.

• Naše šaty!

• „ Intenzívne cítim, ako môj mozog vďaka premýšľaniu za posledných pár hodín zosilnel.
            Ako sval, ktorý sa musí používať. Budem trénovať, lebo ho potrebujem! „
            Zaujíma vás téma, resp. debata o kritickom myslení? O populizme? Tieto témy sú
            v dnešnej dobe veľmi dôležité. Vedieť vyhodnotiť informácie, ktoré nám častokrát
            podsúvajú práve populisti. Zvážiť svoje rozhodnutia a názory. Zaujať kritický postoj
            neznamená kritizovať, ako si mnoho mladých ľudí dnes myslí.
            Aj o tom bola inscenácie  divadla Ludus Naše šaty! v Štúdiu L+S., ktorej sme sa
            dňa 2.11.21 zúčastnili so 63 tretiakmi ako diváci v bubline našej školy..
            Divadelníci pochválili našich študentov slovami „vnímaví, inteligentní, vychovaní

• Krajské kolo SŠ v cezpoľnom behu

• V utorok 26.10.2021 sa uskutočnilo Krajské kolo SŠ v cezpoľnom behu dievčat a ani v krajskom kole naše ,,baby" nesklamali.

Družstvo v zložení - H.Macháčková, B.Bahnová a Ch.Radičová obsadilo krásne 2. miesto.

V súťaži jednotlivkýň získala H.Macháčková skvelé 2. miesto.

Gratulujeme !

• Cezpoľný beh

• V utorok 19.10.2021 sa uskutočnilo Okresné kolo SŠ v cezpoľnom behu chlapcov a dievčat. Naši žiaci úspešne reprezentovali školu a družstvo dievčat si prvým miestom v súťaži družstiev vybojovalo postup do Krajského kola SŠ. Gratulujeme !

Umiestnenie :  Chlapci - družstvá -     2.miesto - J.Kuchta ,P.Polakovič, M.Kocka

individuálne - 2.miesto - J.Kuchta

Dievčatá- družstvá -   1.miesto - H.Macháčková, Ch.Radičová, B.Bahnová

individuálne - 2.miesto - H.Macháčková

3.miesto - Ch.Radičová

5.miesto -  B.Bahnová

• Župný športový deň BSK

• Dńa 6.októbra sa v športovom areáli Mladá Garda konal Župný športový deň BSK stredoškolákov.

Naši študenti - športovci súťažili vo futbale, florbale a atletike. Po výborných výkonoch florbalisti obsadili 3.miesto, futbalistom o,, vlások" ušiel postup do finálovej časti a z atlétov najlepšie umiestnenie dosiahol Martin Cisár, ktorý v behu na 800 m obsadil pekné 2.miesto.

• Svetové školské športové hry

• Na historicky prvých Svetových školských športových hrách, ktoré sa konali v srbskom Belehrade
            v dňoch 11.9.-19.9.2021 sa zúčastnil aj žiak našej školy Denis Procházka. V hrách bojovali športovci
            vo veku 13 až 15 rokov.
            Na športovom podujatí v atletických disciplínach sa zúčastnili športovci zo 17 krajín, vrátane
            Slovenska. Celkovo získali 21 medailí, čo ich zaradilo na šieste miesto.
            Denis Procházka súťažil v dvoch atletických disciplínach beh na 300 metrov prekážok a bol členom
            štafety 100-200-300-400 metrov, ktorá obsadila krásne druhé miesto, hneď za borcami z Namíbie.

• KOMPARO

• 29. apríla 2021 žiaci tercie písali testy KOMPARO z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, z dejepisu, z fyziky a zo všeobecných štúdijných predpokladov. Svojimi výsledkami sa zaradili medzi 25% najúspešnejších.

Gratulujeme!

EXAM

• Úspešní recitátori súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Aj počas tejto neľahkej situácie sa konala známa recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorej cieľom je podporiť mladé talenty. Okresné kolo ale prebehlo netradičnou formou – víťazi školských kôl mali nahrať videozáznam so svojím prejavom. Túto úlohu hravo zvládli i žiaci našej školy – Kristián Richard Rischer z prímy a Lívia Černá zo sekundy.Šikovnosť našich študentov zaujala aj porotu. Kristián sa v 2. kategórii (próza) umiestnil na 1. mieste, a a tak postupuje do krajského kola. Lívia obsadila v 3. kategórii (poézia) 3. miesto.

Kristiánovi a Lívii srdečne gratulujeme!